Haberler
Ana Sayfa » Haberler
Diyarbakır Turizm Platformu İstişare Toplantısı Gerçekleştir..
 Sekreteryasını Karacadağ Kalkınma Ajansımızın yürüttüğü Diyarbakır Turizm Platformu, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Diyarbakır Ticaret Borsası, TÜRSAB Diyarbakır BYK’dan kurum kuruluşların temsilcilerinin katılımlarıyla 18 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 14.30'da Ajansımız Dicle Toplantı Salonunda bir araya geldi.  Platform temsilcileri Diyarbakır'ın sahip olduğu kültürel..
22 Ağustos 2016 Pazartesi
Seyahat Acenteleri, Diyarbakır Turizm Zirvesi’nde Buluştu
Son dönemde turizmde önemli gelişmelere imza atan Diyarbakır, daha fazla ziyaretçi çekmek için girişimlerine hız kesmeden devam ediyor. İstanbul Feshane’de düzenlenen Diyarbakır Tanıtım Günleri kapsamında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) işbirliği ile20 Kasım 2014 tarihinde  “Diyarbakır Turizm Zirvesi” gerçekleştirildi. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, TÜRSAB Başkanı Başa..
26 Şubat 2016 Cuma
Diyarbakır, Japonya Turizm Fuarı’ndan Büyük Beğeni Topladı
 Diyarbakır dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olarak kabul edilen Japonya JATA Turizm Fuarı’nda büyük ilgi gördü. 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşen fuara hazırlıklı olarak katılan Diyarbakır heyeti, UNESCO Dünya Kültür Mirası Adaylığına vurgu yaparak, Japon turistleri Güneydoğu Anadolu ve özelde Diyarbakır turu gerçekleştirmeye davet etti. Yunus Emre Kültür Merkezinde Japonlar’a Diyarbakır Gecesi Fuar öncesinde &o..
30 Eylül 2014 Salı
Diyarbakir Turizm Platformu JATATourism Expo Japonya Fuarı’nda
  25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Tokyo’da düzenlenen Asya Pasifik Bölgesinin en önemli turizm fuarı olan JATA Dünya Seyahat Fuarı’na Diyarbakır Turizm Platformu, UNESCO Dünya Kültür Mirası Adayı Diyarbakır Surları temasıyla katılacak. Organizatörlüğünü Japonya Seyahat Acenteleri Birliği’nin (Japan Association of Travel Agents’in) yaptığı fuar, 156 ülkeden 708 şirket, organizasyon, kurum ve kuruluşların katılımıyla Tokyo Big Sight fuar alanında yapılacak.  &n..
28 Eylül 2014 Pazar
İzmir Enternasyonal Fuarında Diyarbakır Standının Yer Aldığı..
  Diyarbakır ve Malatya’nın onur konuğu olarak katıldığı 83. İzmir Enternasyonal Fuarı   düzenlenen etkinliklerle vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor. Fuarın 2. gününde de yoğun ilgi gören Diyarbakır standını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’da ziyaret etti. Diyarbakır standından oldukça etkilenen İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na Diyarbakır yöremize özgü puşi hediye edildi. Başkan Kocaoğlu kendisine hediye edilen puşi..
28 Eylül 2014 Pazar
Diyarbakır’ın Onur Konuğu Olarak Katıldığı 83. İzmir Enterna..
           Dünyanın en köklü uluslararası genel ticaret fuarlarından İzmir Enternasyonal Fuarı,83’üncü yılında Onur Konuğu Kentleri İlimiz Diyarbakır ve Malatya’nın katılımıyla açıldı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Resmi Açılış Seremonisine İzmir Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Malatya Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Mauritius Cumhuriyeti Sanayi, Ticaret ve Tüketicinin Korunması Bakanı Eks. Cader Sayed..
28 Eylül 2014 Pazar
 1         Toplam 47 sonuç bulundu..