DİYARBAKIR 83. İZMİR ENTERNASYONAL FUARININ ONUR KONU..
Ana Sayfa » Haberler » DİYARBAKIR 83. İZMİR ENTERNASYONAL FUARININ ONUR KONUĞU OLACAK
DİYARBAKIR 83. İZMİR ENTERNASYONAL FUARININ ONUR KONUĞU OLACAK
26 Ağustos 2014 Salı

     Diyarbakır; başta turizm olmak üzere kültür, tarih, doğal güzellikleri yaşam,sanayi , ticaret ve endüstri gibi birçok zenginliklerinin tanıtılması adına 29 Ağustos 2014 - 7 Eylül 2014 tarihleri arasında 83. sü düzenlenecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı’na “Onur Konuğu” olarak katılacak.Diyarbakır, Kurumlar, Esnaflar ve Oteller-Seyahat Acenteleri olarak üç bölümde 1000 m2’lik alanda tanıtımını gerçekleştirecek olup , konsept olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Adayı Diyarbakır Surları teması kullanılarak 10 gün boyunca kentin ve tüm değerlerinin tanıtımı yapılacak.

Sayın Valimiz Mustafa Cahit Kıraç Fuar ile ilgili bir tanıtım toplantısı düzenledi.Valilik binasında gerçekleşen toplantıya Valimizin yanı sıra,Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fırat Anlı,Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç,Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran,Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun,kurum müdürleri,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Vali Kıraç toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkür ederek bu yıl 83. sü düzenlenecek olan fuarın onur konuğunun Diyarbakır ve Malatya illeri olacağını söyledi. Diyarbakır’ın fuarda iyi bir şekilde temsil edilmesi adına Diyarbakır Valiliği koordinesinde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi, Diyarbakır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Birliği, TÜRSAB, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası ve  Turizm İşletmeleri ile STK’ların destekleriyle eksiksiz bir şekilde hazırlandık.
29 Ağustos’ta açılışı yapılacak olan fuara Diyarbakır bir bütün olarak katılacaktır.İzmir ve civar illerde yaşayan Diyarbakırlıları da fuara bekliyoruz.Fuar kapsamında kentle özdeşleşmiş ürünlerin sergileneceğini söyleyen Vali Kıraç, “Ülke ekonomisinin gelişimine katkı sağlayan fuarda şehrin tüm güzellikleri ziyaretçilere tanıtılacak. Diyarbakır’ın daha iyi tanıtılması adına çeşitli etkinlik ve gösterilerle daha geniş kitlelere ulaşılması düşünülüyor. Kentimizin tüm özellikleriyle markalaşması için çalışmalarımızı şehrimizin tüm alanlarına yayarak her köşesiyle kalkınmasını hedeflemek birinci ve öncü hedefimiz olmalıdır.” diye konuştu.

Toplantı fuara katılım sağlayacak diğer sivil toplum örgüt temsilcilerinin düşünce,görüş ve önerilerinin alınmasıyla son buldu. 

Haberden Kareler

Son Haberler