İzmir Enternasyonal Fuarında Diyarbakır Standının Yer..
Ana Sayfa » Haberler » İzmir Enternasyonal Fuarında Diyarbakır Standının Yer Aldığı 3. Hol’e İlgi Büyük
İzmir Enternasyonal Fuarında Diyarbakır Standının Yer Aldığı 3. Hol’e İlgi Büyük
28 Eylül 2014 Pazar

  Diyarbakır ve Malatya’nın onur konuğu olarak katıldığı 83. İzmir Enternasyonal Fuarı   düzenlenen etkinliklerle vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Fuarın 2. gününde de yoğun ilgi gören Diyarbakır standını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’da ziyaret etti.
Diyarbakır standından oldukça etkilenen İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na Diyarbakır yöremize özgü puşi hediye edildi. Başkan Kocaoğlu kendisine hediye edilen puşi’yi takarak Diyarbakır standını ziyarete eden vatandaşlarla yakından ilgilendi ve  bol bol sohbet etti.
Diyarbakır standının da bulunduğu 3. holde gün boyunca vatandaşlar Vali Yardımcımız Ahmet Dalkıran ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar’ın  da eşlik ettiği  halaylarla coştu. Çekilen halayların ardından  Diyarbakır kültürüne ait dengbej dinletisi müzik severlerin beğenisine sunuldu. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın da katıldığı Mızgin Tahir Konseri ile fuar katılımcılarına eşsiz bir müzik ziyafeti sunuldu.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Diyarbakır standı kapanışı Soner Hoca keman dinletisiyle yaptı.

Haberden Kareler

Son Haberler