Diyarbakır Turizm Platformu İstişare Toplantısı Gerçe..
Ana Sayfa » Haberler » Diyarbakır Turizm Platformu İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
Diyarbakır Turizm Platformu İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
22 Ağustos 2016 Pazartesi

 Sekreteryasını Karacadağ Kalkınma Ajansımızın yürüttüğü Diyarbakır Turizm Platformu, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Diyarbakır Ticaret Borsası, TÜRSAB Diyarbakır BYK’dan kurum kuruluşların temsilcilerinin katılımlarıyla 18 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 14.30'da Ajansımız Dicle Toplantı Salonunda bir araya geldi. 

Platform temsilcileri Diyarbakır'ın sahip olduğu kültürel miras ve turizm potansiyeline karşın bölgeyi ziyaret eden turist sayısının düşük olduğu ve Kentin sahip olduğu turizm potansiyelinin yeterince değerlendirilmediği tespit üzerine bir araya geldi. Diyarbakır Turizminin 2017 ve 2018 döneminde çıkış yakalaması için İl olarak katılım sağlanması planlanan ulusal fuarlar üzerinde istişarede bulunuldu. Diyarbakır’ın tarihi kültürel mirasının ve yöresel değerlerinin tanıtımının ulusal ve uluslar arası mecralarda yapılması amacıyla 2016 ve 2017 yılları içerisinde fuarlara katılım hususunda bir yol haritası belirlendi.

Toplantıda alınan kararlar neticesinde; Diyarbakır'ın Antalya YÖREX 2016, TRAVEL TURKEY İzmir 2016 ve EMİTT İstanbul 2017 Turizm fuarlarında temsil edilmesi için görüş birliğine varıldı. Diyarbakır’ın tanıtımı ve turizm faaliyetlerinin artırılması ile ilgili bütün faaliyetlerde ortak hareket edilmesi bütün kurum temsilcilerinin üzerinde mutabık kaldığı bir konu oldu.

 

Haberden Kareler

Son Haberler